AU i Retail gav Simon Jensen redskaber til at vækste

KEA
efteruddannelse@kea.dk

På trods af Corona har Simon Jensen åbnet to forretninger og har en tredje på vej. Efteruddannelsen AU i Retail har givet ham værktøjer til at vækste og blive ekspert på sine kunder og medarbejdere. Og det giver tryghed.

Simon Jensen, grundlægger af Garbanzo, som laver luksuspitabrød to-go, har altid haft lyst til noget mere. Han ville gerne spille på 1. holdet i den restaurationsbranche, han elsker, og den virksomhed, han i sin tid arbejdede for.

En dag så han en reklame for McDonalds, som fortalte om, hvordan de sender deres medarbejdere på efteruddannelse hos KEA, så både de og medarbejderne kan udvikle sig.

Det ville Simon Jensen også, så han startede på AU i Retail på KEA Kompetence:

“Uddannelsen gav mig redskaber og hår på brystet,” siger Simon Jensen. Og faktisk i en grad så han kastede sig ud i livet som selvstændig og åbnede Garbanzo, der laver luksus-pitabrød bestående af hjemmebagte pitabrød med sundt og velsmagende fyld og hjemmelavede marinader og sylterier.

Læse mere her: https://kompetence.kea.dk/artikler/au-i-retail-gav-simon-jensen-redskaber-til-at-v%C3%A6kste

Share:
Del på linkedin
Del på facebook
Del på twitter

Relaterede nyheder

Nansensgade 19, 6. sal
1366 København K

Hovedsponsorer:

Samarbejdspartnere:

Operation Genvækst har modtaget støttet fra Industriens Fond og er en del af initiativet Genstart Nu

Dette site understøtter ikke Internet Explorer

Website by us design

Genvækst - viden til forskel

Enter your username
and password

Tak for din tilmelding til nyhedsbrevet!

Med venlig hilsen

Genvækst - viden til forskel