Q8 tanker op på viden

Glenn Terndrup Sørensen
eaDania@eaDania.dk

Det lignede en ufrivillig pause i uddannelsen for Q8’s ledertrainees, da statsminister Mette Frederiksen lukkede Danmark ned i midten af marts. En hurtig omstilling til online undervisning har dog sikret en fortsat udvikling af virksomhedens talenter

Hos Q8 lægger man stor vægt på løbende at udvikle ledertalenter fra egne rækker til at drive de 108 servicestationer i hele Danmark. Derfor var der straks fokus på at finde en alternativ løsning, da nedlukningen af landet gjorde det umuligt for Q8’s 24 ledertrainees at fortsætte deres akademiuddannelse i ledelse hos Erhvervsakademi Dania som planlagt.

Læs mere: https://eadania.dk/nyheder-og-presse/nyheder/q8-tanker-op-paa-viden/

Share:
Del på linkedin
Del på facebook
Del på twitter

Relaterede nyheder

Nansensgade 19, 6. sal
1366 København K

Hovedsponsorer:

Samarbejdspartnere:

Operation Genvækst har modtaget støttet fra Industriens Fond og er en del af initiativet Genstart Nu

Dette site understøtter ikke Internet Explorer

Website by us design

Genvækst - viden til forskel

Enter your username
and password

Tak for din tilmelding til nyhedsbrevet!

Med venlig hilsen

Genvækst - viden til forskel