Bygningsautomatik – nye uddannelsesmuligheder

kontakt@smartacademy.dk

UDDAN DIG MED SPECIALE I BYGNINGSAUTOMATIK

Vælg imellem 6 fagmoduler og få kompetencer inden for bygningsautomatik (BMS). Uddannelsen har fokus på anvendelsen af digitalisering og andre forskellige el-tekniske løsninger til at opnå en mere energieffektiv drift i bygninger og etablering af energieffektive og intelligente bygninger.

Bygningsautomatik – også kaldet CTS (central tilstandskontrol og -styring) eller IBI (intelligente bygningsinstallationer) – styrer, regulerer og overvåger bygningens mange tekniske installationer. Fordelen ved bygningsautomatik er, at bygningens tekniske installationer tilpasses efter det aktuelle behov og på den måde sparer du på energien i virksomheden og opnår samtidig et bedre indeklima.

Læs mere: https://www.smartacademy.dk/merkonom-og-akademi/akademiuddannelse-i-bygningsautomatik

Share:
Del på linkedin
Del på facebook
Del på twitter

Relaterede nyheder

Nansensgade 19, 6. sal
1366 København K

Hovedsponsorer:

Samarbejdspartnere:

Operation Genvækst har modtaget støttet fra Industriens Fond og er en del af initiativet Genstart Nu

Dette site understøtter ikke Internet Explorer

Website by us design

Genvækst - viden til forskel

Enter your username
and password

Tak for din tilmelding til nyhedsbrevet!

Med venlig hilsen

Genvækst - viden til forskel